Odpoczynek jest ważny! Poszukiwania komfortowego fotela do naszego salonu.

Odpoczynek jest ważny! Poszukiwania komfortowego fotela do naszego salonu.

Z czym kojarzy Wam się jesień? Dla mnie to długie wieczory, spędzone pod kocem, w wygodnym fotelu z książką i szklanką herbaty z cytryną…

Biorąc pod uwagę, że jesień za pasem, postanowiłam zmienić co nieco w swojej przestrzeni 😉

A tak na poważnie, to Ci z Was, którzy są ze mną również na Instagramie, wiedzą, że często odnoszę się do tego, jak ważna, w naszej rodzicielskiej drodze, jest troska o swój własny komfort, czas dla siebie i znalezienie sposobu na regenerację sił.

W odpowiedzi otrzymuję od Was pytania:

„No tak, to ważne, ale jak to zrobić, skoro doba nie jest z gumy, brakuje mi czasu na podstawowe obowiązki, a co dopiero na relaks?”

Odpoczynek jest ważny!

Regeneracja naszego organizmu jest szalenie ważna, choć jednocześnie tak bardzo niedoceniona. Wbrew temu, co sugerują nieuzasadnione przekonania, wmawiające nam, że dbałość o siebie, o swój komfort jest przejawem egoizmu, regeneracja sił jest czymś zupełnie odwrotnym.

Dzięki niej jesteśmy bardziej cierpliwe, wyrozumiałe, łatwiej przychodzi nam panowanie nad emocjami, a co za tym idzie, stajemy się lepszą wersją siebie i fajniejszą mamą, żoną, córką, przyjaciółką. Korzystamy na tym nie tylko my same, ale również nasi najbliżsi. Zatem gdzie tu miejsce dla egoizmu?

Jak tego dokonać?

Nie ma złotego środka. Każdy z nas ma inne potrzeby, upodobania, inne rzeczy sprawiają nam przyjemność, a i możliwości mamy różne. Dla jednych sposobem na odpoczynek będzie aktywność fizyczna, drudzy natomiast z przyjemnością zasiądą w fotelu z dobrą książką. Poza tym jedno drugiego nie wyklucza i możemy stosować różnorodne sposoby regeneracji sił.

Często piszecie, że pod koniec zabieganego dnia, nie myślicie o aktywności fizycznej (do której Was zachęcam), tylko marzycie o spokojnym relaksie w zaciszu własnego salonu.

I skoro już jesteśmy przy tej formie odpoczynku, to nie ma co się oszukiwać, dotyczy ona wielu z nas. Dlatego, w tym wpisie poświęcę więcej miejsca temu, na co warto zwrócić uwagę, wybierając towarzysza jesiennych wieczorów.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając fotel?

Styl i estetyka to kwestia indywidualna, jest jednak kilka uniwersalnych zasad i kryteriów, którymi na etapie zakupu warto się kierować.

Na komfort wypoczynku bez wątpienia ma wpływ ergonomia, a w tym materiał, z jakiego został wykonany fotel. Najlepiej wybierać meble mające wysokiej jakości wypełnienie oraz wmontowane sprężyny faliste. Dzięki nim fotel będzie bardziej sprężysty, a co za tym idzie, wygodniejszy w użytkowaniu.

fotel_scandi
Fotel i pufa SCANDI

Oczywiście, każdy lubi co innego, jedni z nas wolą miękkie powierzchnie, inni twarde oparcia. Wybierając fotel, dobrze jest przyjrzeć się temu, jaki komfort będzie miał nasz kręgosłup, czy podczas siedzenia będzie odciążony. Dla mnie kluczowym było wyprofilowanie w odcinku lędźwiowym, tak jak w fotelu TEDDY oraz zagłówek na tyle wysoki, bym mogła swobodnie oprzeć głowę, taką możliwość daje model CHICAGO.

teddy_fotel
Dodatkowa poduszka w modelu TEDDY odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa
chicago_fotel
Dzięki wysokiemu oparciu fotela CHICAGO można swobodnie oprzeć głowę.

Wspomniałam wcześniej o siedzisku, tu również ważna jest jego wysokość i głębokość.

Ogólna zasada jest taka, że siedząc na fotelu, powinniśmy mieć możliwość dotykania podłogi całymi stopami, a kolana powinny być w ustawione pod kątem prostym (nie powinny wystawać powyżej poziomu ud ani zbyt nisko opadać). Byłoby to, rzecz jasna rozwiązanie idealne, wiadomo jednak, że w przypadku kilkuosobowej rodziny nie jesteśmy w stanie idealnie dopasować fotela do każdego domownika.

Gdy podczas wybierania odpowiedniego dla nas modelu fotela pojawiły się wątpliwości i pytania, nieocenionym wsparciem okazali się pracownicy Salonu Agata, w którym dokonywaliśmy zakupu. To oni udzielali odpowiedzi oraz pomagali doprecyzować nasze oczekiwania, za to właśnie cenię stacjonarne zakupy.

Zanim jednak wybrałam się do sklepu stacjonarnego, zapoznałam się z ofertą online. Dzięki temu zaoszczędziłam sporo czasu, wiedziałam, którymi fotelami jestem zainteresowana i które chcę zobaczyć. Możliwość dokonania zakupu online, z dostawą do domu, na terenie całej Polski, to świetne rozwiązanie dla tych z Was, którzy nie mają w pobliżu stacjonarnego sklepu.

salony_agata
Nie spodziewałam się tak dużego wyboru tkanin.

To na co jeszcze zwracałam uwagę podczas dokonywania wyboru, była tkanina, z jakiej wykonany jest fotel. Świetną opcją jest możliwość wybrania materiału obicia, na taki, który poradzi sobie z wyzwaniami czekającymi w naszych domach np. niewywołujący alergii u żadnego z domowników, łatwo spieralny, odporny na brudzenie czy pasujący kolorystycznie do naszego wnętrza. Wybór jest tak ogromny, że można się pogubić 😉

Nasz wybór

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kryteria, plus oczywiście walory estetyczne, nasz wybór padł na fotel wypoczynkowy EREN kolorze granatowym.

fotel_eren
A to nasz wybór fotel EREN.

fotel-navyChciałam do naszej szarej sofy dostawić bardziej wyrazistego towarzysza i nadać wnętrzu charakter. Przyznam, że cieszy mnie obecny trend, który daje pełną dowolność w łączeniu kolorów, wzorów i struktur tkanin, z których wykonane są poszczególne meble. Wystarczy, że znajdziemy dla nich wspólny mianownik, a wszystko skomponuje się w ciekawą całość. U nas tym mianownikiem będą granatowe i pudrowe poduszki, które ozdobią szarą sofę.

[su_slider source=”media: 4560,4561,4562,4563″ link=”image” width=”900″ height=”600″ title=”no” autoplay=”2700″ speed=”500″]

Nie byłabym sobą, gdybym raz na jakiś czas nie przeprowadziła w domu jakiejś małej rewolucji. Dzięki nowemu fotelowi jesienna zmiana odbyła się niewielkim nakładem prac (co cieszy mojego męża), a jednocześnie przyniosła oczekiwany efekt (co natomiast mnie napawa ogromną satysfakcją). Teraz już nie mogę doczekać długich wieczorów…

A Wy planujecie w najbliższym czasie jakieś zmiany?

Dołącz do mnie na FACBOOKU

Najnowsze wpisy